Yaşlı Bakıcı

Yaşlı bakıcılık ülkemizde genç nüfusun aktif olarak çeşitli sektörlerde çalışıyor olması, yaşlı kişilerin ise çeşitli kronolojik hastalıklar, kazalar, afetler nedeniyle bakıma ihtiyaç duyması gibi iki bileşken arasındadır. Yaşlı bakıcılığı, her kişi ve kurumlarca gerçekleştirilebilecek bir uygulama yöntemi değildir. Geri sayım olarak nitelendirebileceğimiz, yaşlılık sabır, nezaket, incelik ve hassasiyet gerektiren bir durumdur. Yaşlı bakımı iş ilanları çeşitli mecralardan duyurulmaktadır. Ancak siz işinizi şansa bırakmayın.

Yaşlı bakımı ülkemizde en çok batı bölgesinde yoğunluk göstermektedir. Büyük şehirlerde çalışan insanların güvenle anne, baba, dede, nine gibi büyüklerini teslim edebilecekleri, şefkatli, merhametli bir birey aramaktadırlar. Elbette ilk etapta böyle bireyleri bulmak oldukça zordur. Bu konu da evde hasta bakıcılarınız için doğru kurum ve bireyleri tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer anneniz ya da babanız için yaşlı bakıcı arıyorsanız, öncelikle dışarıdan bakıcılık hizmetlerini sağlayan kurumsal ve profesyonel bir danışmanlık firmasıyla yaşlı bakımı bölümü ile ilgili irtibat kurmanız gerekmektedir.

Nisa danışmanlık şirketi olarak, size evlerinizde yaşlılarınıza rehber olacak, onlarla hoş vakit geçirebilecek, temizlik ve bakım hizmetlerini üstlenecek, rutin olarak ilaç saatlerini hatırlatacak ve uygulayacak, keyifli sohbet edebilecek, kimi zaman arkadaş, kimi dost olabilmektedir. Danışmanlık firmasında esas alınan temel güven, devamlılık, saygı ve sadakat üzerinedir. Ayrıca profesyonel danışmanlık firmaları, size, güvenilir, sabıka kaydı olmayan, yasal prosedürlere uygun, her daim denetleme mekanizmasına sahip bir çalışma ilkesi ile hizmetlerini vermektedir.

Hasta ve Yaşlı bakımı hizmetinde adaylarda bulunması gereken ve dikkat etmeleri gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Yaşlı bakıcısı olmak ve yaşlılarla doğru iletişim kurup onları kırmadan gönlünü hoş tutmak oldukça meşakkatli bir iştir. Yaşlı bakıcılığında esas alınan temel etken adayın elbette bazı eğitim süreçlerinden geçmiş olmasıdır. Bu eğitimden kasıt, insan psikolojisi, yeterlilik, dayanıklılık, yaşam değerleri, gelenek ve görenekler, örf ve adetler, sosyal yaşam, sosyal kimlik, temel sağlık bilgisi, ilk yarım eğitimi, düzgün konuşma, yani diksiyonun düzgün olması, iletişim kanallarının açık olması, her zaman ve her daim sevgi, merhamet şevkat ve sabırla yaklaşması.

İşte bu durumda ve böyle durumlarda Nisa danışmanlık çatısı altından bulunan her yaşlı bakıcı aday bu tür sınamalardan geçmiştir. Nisa danışmanlık çatısı altında tercih ettiğiniz her bakıcı aday, eğitim süzgecinden başarıyla geçmiştir.