alzheimer-hastaligi-nisa-danismanlik

Alzheimer Hasta Bakıcısı

Nörolojik bir hastalık türü olarak bilinen ve tüm dünyada büyük bir sorun haline gelen Alzheimer hastalığı giderek ülkemizde de yaygın bir hastalık türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Alzheimer hastalığı genel olarak unutkanlıkla başlayan bir hastalık olarak kendini gösterir. Bu durumda mutlaka bir destek alınması gerekmektedir. Nisa Danışmanlık hizmetleri sayesinde sizlerde evlerinizde Alzheimer hastalarınıza kolayca Alzheimer hasta bakıcısı bulabilirsiniz.

Alzheimer hastalığı tıpkı demansta hastalığında olduğu gibi günlük hayatta işlevlerin bozulmasından, ilerleyen dönemde hastanın kendini yeterince ifade edememesi, çevreyle ilişkilerinin bozulması, muhasebe yeteneğinin, algılamanın bozulmasıyla ilerleyen hatta daha ileri dönemlerde hastanın kişilik değişiklikleri bir takım psikolojik belirtilerin ortaya çıkmasına neden olan önemli bir hastalıktır. Alzheimer hastalığı ile hasta yatağa bağımlı hale gelebilir ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamayarak tamamen bağımlı bir hasta pozisyonuna dönebilir.

Yapılan araştırmalar sonucunda Alzheimer hastalığının kesin bir tedavisinin olmadığı belirlenmiştir. Ancak dışarıdan alınabilecek bakıcı destekler sayesinde kolayca Alzheimer hastalığı ile başa çıkılabilir. Alzheimer hastalığının sebepleri arasında beyinde bildiğimiz birkaç adet ya da bir dizi proteinin birikmesi neticesinde oluşan beyin hücre ölümü hastalığın gelişimine neden olasından kaynaklanan unutkanlık ve beyinin bazı önemli fonksiyonlarını kaybetmesi durumudur.

Banyo-Yemek Pişirme ve Yeme İçme Durumunda Hastalar risk altında olabilirler.

Alzeheimer’lı kişide yemekle ilgili sıra dışı davranışlarda söz konusu olabilmektedir. İştahlarını kaybedebilir, yemiş olduklarını da tamamen unutabilirler. Özellikle yemek yerken bıçak, çatalı kullanmaları giderek zor hale gelebilir. Banyoda yıkanmak ve beden temizliği için kullanmak hasta için giderek zorlaşabilir. Bazen artık yıkanma gereksinimi bile duymayabilirler. Bu nedenle bu konuda son derecede hassas olunması gerekmektedir. Banyo yapmaları için yardımcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada Nisa Danışmanlık size ihtiyaç duyduğunuz her alanda yardımcı personel temin etmekte uzmandır.

Başvuru Yap