engelli-cocuk-bakimi

Engelli Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakımı oldukça dikkat ve titizlik isteyen bir iştir. Bu nedenle bilinçli pek çok anne, çocuklarının gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla çoğu zaman bir oyun ablasına, bakıcıya ihtiyaç duymaktadır. Bunun yanı sıra doğuştan veya sonradan olabilen ve fiziksel olarak bir engele sahip olan çocukların bakımı da oldukça büyük bir dikkat gerektirmektedir. Bu durumlardaki çocukların bakımı, fiziki gelişimi, zeka gelişimi için çoğu zaman engelli çocuk bakıcısı ya da herhangi bir yardımcı elemana ihtiyaç vardır.

Bedenen ya da zeka açısından bir engele sahip çocuklar asla yalnız bırakılmamalıdır ve mutlaka yanlarında gelişimlerine destek olacak birinin olması gerekmektedir. Bu konuda özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, zihinsel engelliler öğretmeni gibi yardımcı öğretmenlerden de destek alınması gerekmektedir. Özellikle engelli çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerin yatılı ya da gündüzlü çalışacak bakıcı arayışlarında çocuğun gelişimine en çok katkı sağlayacak çalışma şeklini belirlemeleri gerekmektedir.

Çocuğunuz ister hiperaktif ister down sendromlu ya da herhangi bir engele sahipse, pek çok anne babadan farklı olarak oldukça dikkatli, özverili olmanız gerekmektedir. Bu aşamada da sizlere yardımcı olacak, çocuğunuzun her daim yanında olacak bir personele de mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Nisa Danışmanlık firmamız, engelli çocuk bakıcısı iş ilanları araştıran yardımcı personellerle, yatılı ya da yarım zamanlı çalışacak eleman arayan ailelere hizmet sunmaktadır. Her iki tarafı da düşünen ve danışanlarına en yetkin hizmeti sunan firmamız, çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yatılı bakıcı gibi elemanları da ailelere sağlamaktadır.

Başvuru Yap