eve-ozel-ders-nisa-danismanlik

Ev Öğretmeni

Yoğun iş temposu, çalışma hayatının uzun saatlere yayılması pek çok anne ve babanın çocuklarıyla gerektiği kadar vakit geçirememesine neden olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda hemen her ailenin başvurduğu yöntemlerden biri, çocuklar için bir bakıcı, dadı, oyun ablası, ev öğretmeni araştırmaktır.

Peki dadı, ev öğretmeni, bakıcı gibi yardımcı personellerden hangisini tercih etmelisiniz?

  • Eğer çocuğunuz 0-2 yaş gurubundaysa elbette onun için iyi bir bebek bakıcısına ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin siz yokken güvende kalmasını, tüm ihtiyaçlarının eksiksiz giderilmesini bir bakıcı sayesinde karşılayabilirsiniz.
  • Çocuğunuz 3-6 yaş arasındaysa yine bakıcılardan destek alabilirsiniz fakat bu yaş grubunda çocuğunuzun zeka gelişimi açısından tercihinizi oyun ablasından yana kullanmalısınız.
  • Okul çağına gelmiş çocuğunuzun derslerine yardımcı olacak, aynı zamanda bakıcılık hizmetinin de karşılanmasını sağlayacak, bilinçli bir kişi arıyorsanız da tercihinizi mutlaka ev öğretmeninden yana kullanmalısınız.

Ev Öğretmeni Arayan Aileler İçin Öneri

Genellikle ev öğretmeni iş ilanları üzerinden iş arayışında bulunan pek çok kişi, gerekli yetkinlik ve yeterliliklere sahiptir. Ama ailelerin yine de dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Öğretmenin güvenilir olduğunun tespiti yapılmalı, gerekli evrakları incelenmeli, öğretmen ya da eğitmen olduğuna dair diplomaları, formasyonu incelenmelidir. Bunlara ek olarak öğretmenin tercihen İngilizce başta olmak üzere, birkaç yabancı dile sahip olması gerekir. Hem sözel derslerde hem de sayısal derslerde öğretmenin yetkin olması gereklidir.

İşte Nisa Danışmanlık firmamız, çocukları için yardımcı öğretmen arayan ailelerle iş arayan binlerce kişiye danışmanlık hizmeti vermektedir. En güvenli aileler ve en güvenli ev öğretmenlerini buluşturan danışmanlık firmamız pek çok bakıcılık hizmeti de vermektedir.

Başvuru Yap