golge-ogretmen-nisa

Gölge Öğretmen

Gölge öğretmen ya da gölge öğretmenlik, dünya genelinde bilinse de ülkemizde ailelerin yaşamına yeni yeni girmektedir. Peki gölge öğretmen nedir ve gölge öğretmenler ne iş yapmaktadırlar? Gölge öğretmenler, davranışsal olarak birtakım geriliğe neden olan çocukların bakımını üstlenen, çocukların gelişimlerine ve çevreleri ile iletişimine destek olan yardımcılardır.

Çocukların ev, okul, sınıf ya da dışarıdaki ortamlarına uyum göstermelerini sağlayan, bir grupla hareket edebilmesine destek olan öğretmenlere gölge öğretmen denilmektedir. Davranışsal bozuklukları bulunmayan çocuklara sadece bakıcı yetebilirken, bu tip bozukluklara sahip olan çocuklara gölge öğretmenler yardımcı olmalıdırlar.

Gölge Öğretmen Arayan Aileler

Pek çok aile, çocukları için hem bakıcılık hizmetlerini yerine getirecek hem de çocuğun davranışsal yaşam alanına destek olacak öğretmenlere ihtiyaç duymaktadır. Peki ailelerin dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?

  • Aileler gölge öğretmen arıyorum diyerek arayışlara girseler de aradıkları elemanı nasıl bulacakları konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değillerdir.
  • Gölge öğretmenin ya da eve yardımcı olarak alınacak herhangi bir kişinin her şeyden önce güvenilir olması gerekmektedir.
  • Öğretmenin gerekli evrakları, diplomaları, formasyon belgesi incelenmeli, sabıka kayıtları, ikametgah adresi, nüfus cüzdanı mutlaka kontrol edilmelidir.

Bakıcılık hizmetleri konusunda sadece ailelerin değil, iş arayanların da oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Gölge öğretmen iş ilanları olarak iş arayışına giren pek çok kişi, yanlarında istihdam edilecekleri ailelerin güvenli olup olmadığını ne yazık ki bilmemektedirler.

Danışmanlık firmamız, iş arayan, istihdam edilmek isteyen binlerce kişiye hizmet verdiği gibi, ailelere de yardımcı olmaktadır. Danışanlarımız, en güvenilir ailelere ve bireylere hizmet sunmaktadır.

Başvuru Yap