isyeri-hekimi-nisa

İşyeri Hekimi

Nisa Danışmanlık Hizmetleri bünyesinde, danışmanlığını yaptığımız kurumsal firmalar için; tam zamanlı, yarı zamanlı çalışabilecek, kurumsal müşterilerimize hizmet verebilecek, İş Sağlığı kapsamında ki çalışmaların tümünün yürütülmesinden sorumlu olacak, ‘İşyeri Hekimi’ bulunmaktadır. İş Sağlığı ve İş Güvenliği mevzuatına hakim nitelikli İşyeri Hekimi arayanlar için danışmanlık firmamız hizmet vermektedir. İşyeri Hekimi arıyorum diyorsanız Nisa Danışmanlık hizmetleri her daim yanınızdadır.

İşyeri Hekiminin Görevleri

  • Çalışanların işe giriş ve periyodik sağlık muayenelerini yapmak, işyeri hekiminin temel görevleri arasındadır.
  • Çalışanlara genel sağlık konularında eğitim vermek ve bilgilendirmek,
  • İşin yürütümündeki ergonomik ve psikososyal riskleri değerlendirerek, iş ile işçinin uyumunu sağlamak ve bunu raporlamak,
  • İşyerindeki genel hijyen şartlarını denetlemek. İş sağlığı ve güvenliği kurulu çalışmalarına katılmak bir gerekliliktir.
  • İşyerindeki gözetim ve denetim sistemi çalışmalarına katılmakta İşyeri Hekiminin temel görevleri arasındadır.
  • Kantin, yemekhane, yatakhane, kreş ve emzirme odaları ile soyunma odaları, duş ve tuvaletlerin bakımı ve temizliği konusunda gerekli kontrolleri yapmak ve ilgili çalışanları bu yönde doğru olarak bilgilendirmekte İşyeri hekiminin genel sorumlulukları arasındadır.
  • İşyerindeki risklerin değerlendirilmesi ve önlenmesi ile ilgili mevzuata uygun koruyucu sağlık muayenelerini yapmak, eğer varsa kurumlarda vardiyalı çalışma sistemi, Gece vardiyaları da dahil olmak üzere işçilerin sağlık gözetimini yapmakta bir diğer görev arasındadır.
  • Bir OSGB tarafından firmanız için görevlendirilen işyeri Hekim’inin yıllık çalışma planı hazırlanması.

İşyeri Hekimi Çalışma Alanları Nerelerdir?

Kurumsal firmalar, İşyerinde çalışacak Hekim arayışlarını kolaylıkla danışmanlık firmamız üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Özellikle plazalarda hizmet veren kurumsal firmalar Ofis Hekimi ihtiyaçlarını bir telefonla kolayca halledebilmektedirler. İş yeri hekimi oldukça hassas bir pozisyondur. İş sağlığı hizmeti çalışanların işyeri hekimi tarafından rehberlik, danışmanlık, sağlık gözetimi ve sağlık ile ilgili eğitimlerini kapsar. Çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirir. İşverene, iş sağlığı konusunda rehberlik ve danışmanlık yapmaktır.

Bunun dışında işyeri hekiminin temel görevleri bulunmaktadır. Bu konuda oldukça hassas davranan Nisa Danışmanlık hizmetleri, sizlere en iyi hizmeti vermekle mükelleftir. Yapmanız gereken ilk adım danışmanlık firmamızı arayarak aradığınız niteliklere uygun İşyeri Hekimini bildirmenizdir. Gerisini biz hallediyoruz.

Başvuru Yap