ofis-temizlik-elemani-nisa-danisman

Ofis Temizlik Elemanı

Ülkemizde iş ve istihdam edilme oranları incelendiğinde, pek çok işin ofis ortamında icra edildiği görülmektedir. Durum böyle olunca da hemen her ofisin yemek işinden, temizlik işinden ya da genel düzeninden sorumlu olan yardımcılar bulunmaktadır. İşte ofiste bu saydığımız işleri yapan elemanlara da genel olarak ofis temizlik elemanı denilmektedir.

İş hayatının ofis düzenine kurulu ortamında ofis temizlik elemanı arayan pek çok işveren, nasıl bir personel seçeceği konusunda bazen kararsız kalabilmektedir. Bu durumu etkileyen pek çok husus olabildiği gibi, en çok da işe ya da ofise alınacak elemanın güvenilir olup olmaması sorgulanmaktadır. Çünkü ofisin düzeninden ve temizliğinden sorumlu olacak yardımcı eleman ofiste kayıtları bulunan belgelere, kasalara, önemli evraklara doğrudan ulaşabilmektedir. Bu nedenle de ofis ya da büro temizlik elemanı arayanların bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir:

  • İşe alınacak personelin tıpkı diğer çalışanlar gibi bir ofis çalışanı olduğu unutulmamalıdır.
  • Sabıka kaydı, sağlık raporu, referansları, ikametgah kaydı, nüfus cüzdanı gibi evrakları incelenmelidir.
  • Daha önce tecrübeli olup olmadığına dikkat edilmesi gereklidir.

Genel olarak ofis temizlik elemanı iş ilanları üzerinden iş arayan adaylar da bir ofisin güvenilir olduğundan mutlaka emin olmalı, şirketin gerçekten var olup olmadığını araştırmalı, işi kabul etmeden önce ofis ortamını mutlaka kontrol etmelidir. Aynı zamanda temizlik elemanı olarak çalışacak aday, yine işi kabul etmeden önce iş yükünü, çalışma saatlerini, işin sosyal haklarını dikkatli bir şekilde araştırmalıdır.

Ofis içerisinde temizlikçi olarak istihdam edilecek personel arayışları genellikle yarım zamanlı, tam zamanlı çalışmak için olmaktadır. Bu nedenle de iş arayan adaylar, çok rahat kendilerine göre iş bulabilmektedirler.

İşte bu tip uğraşlarla vakit kaybetmeden, sizlere en hızlı şekilde iş ve eleman sağlayan Nisa Danışmanlık firmamız, en güvenilir personelleri en güvenilir iş yerleri ile buluşturmaktadır. Danışmanlık hizmetimizden hem iş arayanlar hem de eleman arayanlar yararlanabilmektedir.

Başvuru Yap